Zbog istog „izazova“ pre nekoliko dana u Italiji je preminula i desetogodišnja devojčica. Pronašla ju je petogodišnja sestra u kupatilu porodičnog doma.
Ne shvatajući opasnost „igre“, u trenucima kada su sami, a u želji da „adekvatno odgovore na trendove“ i budu prihvaćena i popularna među vršnjacima, deca se upuštaju u po život rizične „izazove“ koji, nažalost, često rezultiraju najstrašnijim ishodom.
Šta je „Blackout izazov“ i zašto je popularan?
Ovaj „izazov“ podrazumeva da deca stave sebi kaiš oko vrata, stežu ga i snimaju taj čin mobilnim telefonom sve dok ne padnu u nesvest. „Igra gušenja“ ili kako se još zove „Izazov onesvešćivanja“ je, nažalost, trend među mališanima.
Deca koja gledaju snimak najpre se smeju, potom bivaju uplašena da li će se njihov drug ili drugarica povratiti iz nesvesti, a sve se završava divljenjem i „ohrabrivanjem“ kako je „junak izazova“ ispao „pravi car“, „neuništiv“, „hrabar“, „Bog“…
Želju da prate i učestvuju u „izazovima“ objašnjavaju jednom jedinom rečju – drama. Uzbuđenje koje bi trebalo da osete zbog pobede u nekom sportskom takmičenju deca su zamenila adrenalinskim uzbuđenjem zbog „hodanja po žici na ivici života i smrti“.
Za sada je stradalo 82 dece zbog ovog izazova. Vodite računa o tome šta vaša deca rade na društvenim mrežama.
Pročitaj još:
Ne razgovaraj sa nepoznatom osobom na ulici: Hajde da ovako vaspitavamo decu i u virtuelnom svetu!
Kada je vreme za društvene mreže: Kako da zaštitite dete od virtualnog sveta?
The post Roditelji, budite na oprezu: Sve više dece prihvata opasan TikTok izazov koji može da bude fatalan first appeared on Aska.